abolghasemi
18 دی 1401 - 20:44

دشتستان بیشترین تعهد اشتغال در استان را دارد/ ایجاد ۴۳۰۰ شغل جدید

بوشهر- فرماندار دشتستان از ایجاد چهار هزار و ۳۰۹ شغل جدید در دشتستان طی سال جاری خبر داد و گفت: بیشترین تعهد اشتغال را در استان بوشهر شهرستان دشتستان دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد بنافی عصر یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری دشتستان اظهار داشت: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید به انقلاب اسلامی، نظام، شهدا و قانون اساسی اعتقاد قلبی داشته و در حوزه کاری، تخصص، توانمندی و تبحر داشته باشند.

وی، داشتن روحیه نقد پذیری را از شاخصه‌های مدیر توانمند دانست و افزود: در تمامی جوامع نقد به عنوان یکی از زیربناهای اساسی برای مسئله رشد و پیشرفت فرد مطرح است.

فرماندار دشتستان خواستار برنامه ریزی و تلاش جهادی برای انجام امور محوله در حوزه اشتغال و جذب اعتبارات تبصره ۱۶ تا پایان اسفند ماه از مدیر اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان شد.

وی خاطر نشان کرد: بیشترین تعهد اشتغال را در استان بوشهر شهرستان دشتستان دارد و در همین خصوص با تلاش صورت گرفته توسط دستگاه‌های اجرایی، از ابتدای سال تا به حال چهار هزار و ۳۰۹ شغل ایجاد کرده‌ایم.

بنافی ادامه داد: از طریق شورای اشتغال استان مبلغ ۲۴۳ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۶ در اختیار دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای ایجاد اشتغال در قالب مشاغل خرد و کارفرمایی قرار گرفت که تلاش داریم در زمانی کوتاه نسبت به واگذاری آنان به متقاضیان اقدام کنیم.

وی بیان کرد: بانک‌ها در حوزه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی تبصره ۱۶ در چارچوب دستورالعمل‌های ابلاغی بانک مرکزی عمل کنند و تلاش خود را برای تسریع در روند پرداخت تسهیلات به متقاضیان به کار گیرند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 963910