abolghasemi
26 اسفند 1401 - 16:13

۱۳ کیلومتر از بزرگراه ‌زاهدان ـ بیرجند زیر بار ترافیک رفت

۱۳ کیلومتر از بزرگراه ‌زاهدان ـ بیرجند در آستانه نوروز ۱۴۰۲ به منظور افزایش ایمنی سفر مسافران و کمک به توسعه اقتصادی استان سیستان و بلوچستان زیر بار ترافیک رفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، ظهر امروز 13 کیلومتر بزرگراه در محور زاهدان- بیرجند در آستانه نوروز 1402 به منظور افزایش ایمنی سفر مسافران و کمک به توسعه اقتصادی استان سیستان و بلوچستان زیر بار ترافیک رفت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان در این مراسم با بیان اینکه برخورداری از پهناورترین شبکه راه‌های ارتباطی، قرار گرفتن درمسیر یکی از مهمترین کریدورهای اصلی تجارت جهانی و صدها مزیت اقتصادی دیگر، ضرورت وجود راه‌های مواصلاتی استاندارد را در پهنه جغرافیایی جنوب شرق کشور اجتناب‌ناپذیر کرده، گفت: برای تکمیل 13 کیلومتر بزرگراه در این محور مهم استان 250 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

عطاءاله اکبری افزود: طول کل مسیر زاهدان- بیرجند 211 کیلومتر بوده که تاکنون 108 کیلومتر آن به بزرگراه تبدیل گردیده و جهت تبدیل تمام این محور به باند دوم به افزون بر دو هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است. 

 وی با اشاره به اینکه استان سیستان و بلوچستان در توسعه بزرگراهی رتبه‌ای پایین‌تر از میانگین کشوری دارد و برای رسیدن به میانگین کشوری تا دو سال آینده نیازمند تامین اعتبارات لازم است، گفت: این اداره کل با توجه به اینکه ساخت بزرگراه ها علاوه بر افزایش ایمنی سفر سبب توسعه فعالیت تجاری و ترانزیتی می‌شود و زمینه را برای رونق فعالیت های اقتصادی، سرمایه‌گذاری و دیگر حوزه های اقتصادی فراهم می‌سازد با بکارگیری تمام ظرفیت‌های ملی و استانی تلاش کرده ده در صورت تخصیص به موقع اعتبارات شبکه بزرگراهی استان تا سه سال آینده تکمیل کند.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: در این راستا در آستانه نوروز 60 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی با اعتبار 11 هزار میلیارد ریال زیر بار ترافیک می رود و همزمان نیز ساخت 30 کیلومتر بزرگراه با اعتبار 600 میلیارد ریال آغاز می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1097775